Masz osłabione włosy? Zaplanuj ich intensywną regenerację!
Włosy mogą stać się osłabione pod wpływem różnych czynników. Kiedy zauważysz pierwsze objawy osłabienia na własnej fryzurze, od razu zaplanuj regenerację włosów i krok po kroku wesprzyj je w odbudowie. W ten sposób unikniesz większych problemów z kondycją włosów, ich przesuszenia i doprowadzenia do stanu, w którym pełna regeneracja może nie być już możliwa.
Kiedy włosy potrzebują regeneracji?
Rozdwajające się końcówki, włosy pozbawione blasku, łamliwe lub kruche – to objawy osłabienia, które warto szybko zauważyć, żeby móc wspomóc włosy w regeneracji. Osłabienie włosów może mieć różne powody. Najczęściej odpowiada za nie:
- częsta stylizacja włosów wysoką temperaturą;
- częsta koloryzacja lub inne trwałe zabiegi chemiczne na włosach;
- niewłaściwa pielęgnacja;
- niedobory cennych składników odżywczych w organizmie.
Zdarza się, że za osłabienie odpowiadają skrajne temperatury lub jeszcze inne niewymienione czynniki, w tym dotyczące ogólnej kondycji i zdrowia całego ciała. Kiedy zauważysz, że Twoje włosy są suche, łamią się lub wypadają, jak najszybciej wesprzyj je odpowiednią pielęgnacją. W bardzo wielu przypadkach okazuje się wystarczająca, by wzmocnić włosy i skutecznie poprawić ich wygląd.
Regularnie stosuj odżywkę i maskę na włosy
Podstawowe kosmetyki odżywcze do włosów to odżywka i maska. Odżywkę należy stosować regularnie, zwłaszcza na włosach osłabionych, po każdym ich umyciu. Jej lekka formuła pozwala na częste stosowanie, a składniki nawilżające odbudowują naturalną barierę utrzymującą nawilżenie wewnątrz struktury włosów. Nie pomijaj stosowania odżywki po spłukaniu szamponu, który, choć skutecznie oczyszcza skórę głowy, na włosach może wykazywać działanie wysuszające.
Jak stosować maskę na włosy? To produkt o podobnym przeznaczeniu, jednak wyższym stężeniu odżywczych substancji. Maska może jeszcze mocniej odżywić i nawilżyć włosy, ale musi być właściwie używana, Duża dawka silnych składników może obciążyć Twoją fryzurę, jeśli będzie nakładana na włosy zbyt często. Z maski zaleca się korzystać raz na tydzień lub dwa tygodnie.
Przez jakiś czas zrezygnuj z zabiegów, które szkodzą włosom
Masz suche i zniszczone włosy? Pamiętaj, że kosmetyki pielęgnacyjne mogą nie być w stanie przywrócić dobrej kondycji Twojej fryzurze, jeśli wciąż będziesz poddawać ją szkodliwym czynnikom, które wywołały osłabienie. Na czas regeneracji włosów ogranicz, a najlepiej całkowicie zrezygnuj z:
- korzystania z urządzeń takich jak lokówka czy prostownica;
- suszenia włosów gorącym nawiewem z suszarki;
- farbowania i rozjaśniania włosów;
- przeprowadzania zabiegów na włosach, które mogą jej dodatkowo osłabiać, jak trwała ondulacja.
Zwróć również uwagę na to, by nie osłabiać włosów przez złe nawyki, na przykład zbyt ciasno je wiążąc, szarpiąc podczas czesania albo pocierając mokrym ręcznikiem po umyciu.
Przytnij końcówki i stosuj olejki, które je wzmocnią
Z całej długości włosa to właśnie końcówka jest częścią najbardziej narażoną na uszkodzenia i przesuszenie. Znajduje się daleko od skóry głowy, odbiera mało cennych składników i ma kontakt z wieloma szkodliwymi czynnikami. Jeśli chcesz mieć piękne i zdrowe włosy, musisz dbać o końcówki.
Przede wszystkim pamiętaj o ich regularnym przycinaniu. Na nic się zda pozostawianie we włosach rozdwojonych końcówek. Szybko się wykruszą, więc wcale nie dodadzą Twojej fryzurze długości, za to wyraźnie odbiorą jej nieco blasku i zdrowego wyglądu. Co więcej, zaniedbane uszkodzenia widoczne na końcówkach mogą z czasem zacząć obejmować coraz większą powierzchnię włosów.
Na co dzień warto stosować serum lub olejek do końcówek. To produkt, który nawilży włosy, wygładzi je, ułatwi rozczesywanie, a jednocześnie zabezpieczy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Regularne stosowanie tego typu preparatów może ochronić końcówki włosów przed rozdwajaniem i przesuszeniem.
—
Artykuł sponsorowany
Byleby nie myć tych włosów za często