Czy iPhone jest lepszy niż Samsung?

Coraz większa aktywność producentów telefonów komórkowych cieszy na pewno dużą ilość konsumentów, ponieważ w efekcie otrzymujemy bardziej zróżnicowaną i konkurencyjną ofertę. Czasami jednak możemy mieć problem z wyborem produktu, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Sprawa jest ułatwiona, jeżeli od lat korzystamy z zaufanego producenta, a nawet mamy swój ulubiony model. Wiemy, jakie mamy potrzeby i jakie funkcje będą nam potrzebne. Co jednak może zrobić amator, który nie ma czasu analizować kwestii technicznych lub po prostu absolutnie nie interesuje się tą dziedziną, a telefon jak wiadomo, musi mieć tak jak każdy z nas? Jedne z popularniejszych telefonów to Samsungi albo iPhone. Które z nich jednak będą lepszym wyborem?

Marki telefonów najbardziej popularne na świecie

Warto przypomnieć, że właśnie te dwie firmy są według wszelkich analiz najbardziej popularne na całym globie. Niezależnie od tego, o jaką szerokość geograficzną chodzi, użytkownicy bardzo chętnie wybierają telefony Samsung i Apple. Statystyki zresztą mówią tu same za siebie. Sprzedaż łączna telefonów w przypadku tych dwóch potentatów to już 500 milionów telefonów. Jest to aż 40% wszystkich smart fonów, które są użytkowane na całym globie.

Czy jednak każdemu obydwie marki przypadną do gustu i czy wszystkie modele są do siebie podobne? Nie jest to takie do końca oczywiste. Przede wszystkim musimy się kierować naszymi indywidualnymi preferencjami, ale będzie trzeba także naturalnie zajrzeć do portfela i sprawdzić jego głębokość. To, co na pewno rzuca się w oczy w przypadku wszystkich producentów, to fakt, że z roku na rok technologie wykorzystywane w tych urządzeniach są ulepszane tak, aby zapewnić nam jeszcze większą wygodę użytkowania. Nasze potrzeby, jeśli chodzi o parametry, mogą być jednak zróżnicowane.

Nieprzerwana rywalizacja pomiędzy Samsung i iPhone

To, co więc na pewno rzuca nam się w oczy, gdy odwiedzamy sklepy sprzedające smart fony, to fakt, że gołym okiem widoczna jest trwająca od lat rywalizacja pomiędzy tymi markami. Widać jednak od razu także pewne różnice, chociażby w przypadku oprogramowania. Jeżeli chodzi o Samsunga, to marka ta korzysta z otwartego systemu Android. Natomiast w przypadku iPhone’a mówimy o własnym systemie operacyjnym iOS. W konsekwencji w przypadku tego ostatniego cały ekosystem oprogramowania jest bardziej złożony i obejmuje szereg różnych kompatybilnych urządzeń. Poza tym występują tu dedykowane dla Apple aplikacje i usługi. Wystarczy wymienić tylko przeglądarkę safari, kamery face time lub iTunes, czy też Apple Music

Podobieństwa pomiędzy iPhone i Samsungiem

Nie da się też nie zauważyć, że występują pewne podobieństwa pomiędzy modelami tych marek. Telefony obydwu firm są:

  • wytrzymałe – szkło ochronne i obudowa
  • wyposażone w dobre aparaty fotograficzne
  • wodoodporne
  • pyłoszczelne
  • szybkie i wydajne

Poza tym oferują wykonywanie płatności zbliżeniowych poprzez NFC i dysponują łącznością 5G. Tak naprawdę więc otrzymujemy sprzęt w zasadzie porównywalny. Na korzyść Samsunga przemawiają o wiele niższe ceny, a także system współpracujący Z telewizorami. Natomiast zaletą iPhona jest na pewno dostęp do smartfonów o mniejszych rozmiarach.

 

 

Autor: Radosław Jasiński

0 komentarzy

Dodaj komentarz