Kamera do monitoringu – ceny, możliwości, zakres zastosowania

Monitoring to jeden z podstawowych sposobów zabezpieczenia mienia – zarówno prywatnego, jak i firm czy obiektów publicznych.

Wciąż jednak wiele osób kojarzy go jedynie z kamerami CCTV, które nagrywały zamazany obraz i tak naprawdę niewiele pomagały w ewentualnej identyfikacji napastnika. Tymczasem obecnie kamera do monitoringu może zaskoczyć nas nie tylko jakością obrazu, ale również szeregiem innych, dodatkowych funkcji. Sprawdźmy więc jak wygląda dzisiejszy monitoring. 

Dla kogo kamera do monitoringu będzie dobrym wyborem?

Jak wspominaliśmy kamera do monitoringu niejedno ma imię. Dlatego też zakres zastosowania tych urządzeń jest bardzo szeroki. Kamerę do monitoringu warto zakupić do ochrony swojej firmy, posesji lub domu. Sprawdzi się również w przypadku, gdy chcemy mieć kontrolę nad tym co dzieje się w jego wnętrzu. Stąd też wiele osób decyduje się na kamerę do monitoringu by sprawdzać zachowanie osób w miejscu publicznym lub zakładzie pracy. To jednak nie wszystko. Nowoczesna i estetyczna kamera do monitoringu IP sprawdzi się również w domu – po to byśmy mogli mieć pod kontrolą zachowanie dzieci czy bezpieczeństwo osoby starszej. 

Rodzaje kamer do monitoringu

Przejdźmy jednak do najważniejszego a więc tego, czym wyróżnia się dana kamera do monitoringu. Pierwszym rodzajem są kamery analogowe – najprostsze, tradycyjne, wykorzystywane w sklepach czy siedzibach firm. Występują w wariancie stacjonarnym oraz obrotowym. Drugi rodzaj to coraz popularniejsza kamera i montaż monitoringu IP, która jest urządzeniem bezprzewodowym, łączącym się z siecią internetową. To rozwiązanie najczęściej wybierają właściciele domów i prywatnych posesji. 

Czym sugerować się podczas wyboru kamery do monitoringu?

Poszukując dobrej kamery do monitoringu warto wziąć pod uwagę najważniejsze jej parametry a więc jakość obrazu, ogniskową, kąt nagrywania czy zasięg po zmroku. Poza tym upewnijmy się, że kamera nie tylko nagrywa, ale również pozwala na zapisanie obrazu. Wymagające osoby powinny sprawdzić dostępne funkcje dodatkowe takie jak np. powiadomienia. 

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz