Jakie auto ma najlepsze wyposażenie?

Wśród doświadczonych kierowców przeważają opinie, że najważniejsza w samochodzie jest jednostka napędowa. Trudno zresztą tego nie potwierdzić. Nawet amatorzy są świadomi, że niezawodność silnika będzie gwarantować najmniejsze koszty eksploatacyjne i przez długi czas będzie można się cieszyć komfortową jazdą. Jednocześnie jednak jako konsumenci również w Polsce mamy coraz większe wymagania, jeżeli chodzi o wyposażenie samochodu. Na te oczekiwania odpowiadają wszyscy najwięksi i najważniejsi producenci, którzy dostarczają nam modele zapewniające coraz większy poziom wygody. Komfort pasażerów jest na fali wzrostowej i dotyczy nie tylko prestiżowych marek. W końcu luksusowo lubi podróżować nawet kierowca ekonomiczny.

Mercedesy tradycyjnie są wygodne

Ta niemiecka Marka utożsamiana z luksusem pod każdą szerokością geograficzną to naturalnie perfekcyjna jakość wykonania. Auta te zawsze słynęły z tego, że zapewniają klientom bardzo dużą wygodę. Ostatnio dużo mówi się o mercedesie klasy E W212, gdzie wykorzystano wiele różnych udogodnień. Przede wszystkim użytkowników zachęca system monitorowania zmęczenia kierownicy. Dodatkowo nowoczesnym rozwiązaniem jest także adaptacyjny tempo mat, który pozwala na mniej męczącą podróż. Jakby tego było mało, w modelu tym rozbudowane zostały także opcje masażu w fotelach.

Toyota avensis III doświetla zakręty

Interesującą propozycją dla kierowców, którzy cenią sobie oryginalne ulepszenia techniczne, będzie na pewno to, co ma do zaproponowania w tym obszarze marka japońska. Wielu użytkowników pokochało Toyotę Avensis III nie tylko za oszczędność i trwałość silnika. Co prawda jak na auto w tej kategorii nie mamy zbyt dużo miejsca w kabinie, ale zastosowano parę bardzo interesujących technologicznych rozwiązań. To nie tylko tempomat albo kamera cofania. Przede wszystkim kierowcy i specjaliści od bezpiecznej jazdy zwracają uwagę na system doświetlania zakrętów AFS. To czynnik kluczowy, jeżeli chodzi o zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Ford Mondeo również zadowala kierowców?

Co do tej marki panują rozbieżne opinie. Na pewno auta te są preferowane przez miłośników tego producenta, choć trzeba przyznać, że tutaj także idzie się z duchem czasu, stawiając na wygodę gwarantowaną przez nowoczesne technologie. Szczególnie na uwagę zasługuje Ford Mondeo 4. Model ceniony jest przede wszystkim przez pasażerów za dużą ilość przestrzeni. Wariant kombi będzie idealnym rozwiązaniem rodzinnym. Na uwagę zasługuje fakt dopracowania multimediów. Użytkownik otrzymuje do dyspozycji centralny ekran wraz z nawigacją. Podróże wakacyjne są rzeczywiście bardzo komfortowe. Nie bez znaczenia jest wysokiej jakości wyświetlacz Convers+.

Volvo z pulsometrem?

Prawdziwie luksusowe wyposażenie będzie mieć jednak Volvo S80. Marka słynąca z aut najbezpieczniejszych oferuje model z kluczykiem Personal Car Comunicator. Kolorowa dioda LED informuje posiadaczy o stanie auta. Lampki w kolorach zielonych, żółtych lub czerwonych informują nas odpowiednio o tym, czy samochód jest zamknięty, otwarty lub, czy uruchomił się alarm. W aucie zamontowano także czuły pulsometr radiowy. Urządzenie może wyczuć żywą postać nawet wtedy, gdy jest nieruchoma.

 

Autor: Radosław Jasiński

 

 

0 komentarzy

Dodaj komentarz