Klasyka na niejeden sezon, czyli botki skórzane

W każdym roku botki powracają na wybiegi i do kolekcji marek obuwniczych w bardziej klasycznej lub nieco ekstrawaganckiej odsłonie, dlatego to pewniak, który warto mieć w swojej szafie. Coraz więcej kobiet szuka w sklepach produktów wysokiej jakości i na niejeden sezon. Właśnie takie są botki skórzane, które posłużą przynajmniej kilka lat. Gdzie kupić nową parę i w jakim kolorze, by pasowała do jak największej liczby zestawień na różne okazje?

Zakupy w duchu slow fashion

Slow fashion to podejście do mody, które promuje etyczną i zrównoważoną produkcję, konsumpcję oraz projektowanie ubrań. Celem tej idei jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom przemysłu modowego, jakie wywiera na środowisko naturalne i społeczeństwo. Slow fashion sprzeciwia się konsumpcji masowej, szybkiemu tempu produkcji i nadmiernemu marnotrawstwu. W przeciwieństwie do fast fashion, która skupia się na tanich, masowo produkowanych ubraniach, slow fashion koncentruje się na jakości, trwałości i długoterminowym stosowaniu ubrań. Botki skórzane doskonale wpisują się w ten trend, bo są wysokiej jakości inwestycją na znacznie więcej niż jeden sezon. Warto robić zakupy rozsądnie i etycznie, mając też świadomość, że każda decyzja zakupowa ma wpływ na naszą planetę. 

Gdzie kupić botki skórzane?

Botki skórzane da się kupić praktycznie przez okrągły rok w wielu sklepach i e-sklepach z butami. Nie każdy ma czas i chęci na wizytę w galerii handlowej, dlatego najkorzystniejsze rozwiązanie to zakupy online. W internetowej przestrzeni bogata kolekcja modeli ze skóry naturalnej znajduje się m.in. w e-sklepie Suzana: https://suzana.pl/category/buty-damskie-botki-skorzane. Przeróżne kolory, fasony, wysokości obcasa, producenci, ceny – z tak szerokiej oferty łatwo znaleźć coś, co będzie pasować do pozostałych elementów garderoby. E-zakupy da się zrobić 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, omija się korki, kolejki i przebrane rozmiary. Asortyment sklepów online jest dużo bogatszy, a ceny niższe. Łatwo na telefonie lub laptopie porównać w dosłownie parę sekund oferty kilku e-sklepów i znaleźć najbardziej atrakcyjną cenowo. W decyzji pomogą opinie i recenzje innych klientek. 

Najbardziej uniwersalny kolor botków skórzanych, czyli?

Najbardziej uniwersalnym kolorem botków skórzanych jest oczywiście czarny. Nie ma drugiego tak ponadczasowego i pasującego na wiele okazji modelu jak właśnie one. Czarne botki skórzane są łatwe w utrzymaniu czystości i dobrze prezentują się przez wiele sezonów. Dużo mniej widać na nich brud czy zacieki. Czy czerń to na pewno zawsze dobry pomysł? Niekoniecznie. Jeśli w garderobie dominują pastelowe barwy lub kolory ziemi lepsza opcja to botki brązowe, szare lub cieliste. Cielisty model ma tę przewagę nad czarnym, że nie odznacza się na skórze, a dzięki temu optycznie wydłuża nogi. Supermodną odsłoną botków skórzanych są białe. Doskonale wyglądają do dżinsów, garniturowych spodni, dopasowanych jednokolorowych oraz kwiecistych sukienek. 

Jak dbać o botki skórzane?

O botki skórzane, by były ozdobą każdej stylizacji, należy odpowiednio i regularnie dbać. W przypadku jakichkolwiek zabrudzeń czy plam dobrze jest usuwać je na bieżąco specjalnymi środkami. Preparaty dopasowuje się pod kątem tego, czy to skóra gładka licowa czy zamszowa. W przypadku zamszu takich butów absolutnie nie można moczyć – czyści się je na sucho specjalnymi szczotkami lub gumkami. Przydatnym środkiem będzie impregnat – buty skórzane będą po nim wodoodporne, a przy okazji też mniej będzie się do nich przyklejał brud. W przypadku gładkiej skóry licowej ważne jest jej natłuszczanie. Używając środków do pielęgnacji skóry, takich jak pasty i kremy, buty zachowają swoją elastyczność i piękny wygląd.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz