Jak dbać o włosy po ciąży?

Ciąża, choć nie jest chorobą, potrafi naprawdę wyniszczać organizm. Szczególnie osłabia włosy. Po porodzie stają się one matowe, wypadają i tracą swój blask. Dziś podpowiemy Wam jak dbać o włosy zniszczone i przesuszające się.

Nawilżanie i olejowanie włosów to podstawa

Pielęgnacja włosów przesuszających się czy zniszczonych powinna opierać się o nawilżanie, ale też wzmacnianie. Zacznijmy od nawilżania. Możecie sięgnąć po produkt jakim jest odżywka do włosów suchych, choćby z kwasem hialuronowym. Dogłębnie nawilża on włosy, wnika w ich strukturę, a także tworzy film ochronny. Możecie również zdecydować się na odżywkę wzbogaconą kompleksem witaminowym z dodatkiem kwasu cytrynowego. Taka formuła scala włosy, regeneruje warstwę lipidową, ale też tworzy film ochronny. Oczywiście warto również sięgnąć po olejki roślinne, np. kokosowy, który nie powoduje zmiany koloru włosów ani też żółknięcia pasm. Każda młoda mama nie ma wiele czasu na pielęgnację włosów, dlatego warto wybrać olejek kokosowy, gdyż wykazuje on doskonałe właściwości nawilżające i scalające włosy. Najlepiej nałożyć go zaraz po umyciu włosów, gdy są jeszcze wilgotne. Utrzymujemy olejek na włosach przez 15-20 minut, następnie spłukujemy letnią wodą i gotowe!

Metoda OMO – jak ją wykonać prawidłowo?

Czy słyszeliście o metodzie OMO? Jest ona naprawdę skuteczna w nawilżaniu włosów, a jednocześnie nie jest czasochłonna. Już tłumaczymy, na czym polega. OMO to skrót od odżywianie-mycie-odżywianie. Właśnie tak postępujemy w tej rutynie pielęgnacyjnej. Najpierw na długość włosów nakładamy odżywkę. Może być to odżywka do włosów proteinowa lub humektantowa albo łącząca działanie nawilżające i odbudowujące. Odżywka z keratyną bądź keratyną i kwasem hialuronowym będzie odpowiednim wyborem. Można też wybrać lżejszą odżywkę bez protein, a z kwasem hialuronowym na co dzień. Proteinowe odżywki należy stosować raz w tygodniu, by nie doszło do przebiałkowania włosów. Wtedy stają się sztywne i szorstkie. Drugim krokiem jest zaaplikowanie szamponu. Tu znów można postawić na szampon z proteinami, ale i kwasem hialuronowym bądź lżejszy produkt na bazie kwasu hialuronowego, niacynamidu czy też aloesu. Szampon nakładamy na skórę głowy i nasadę włosów. Następnie spłukujemy obydwa kosmetyki. Po odsączeniu wilgoci można nałożyć serum do włosów termochronne, które zawiera naturalne oleje. Taki produkt ma działanie odżywcze i ochronne. Zawiera cenne dla włosów kwasy Omega-3 i Omega-6, a także witaminy takie jak witamina C czy E. Serum może być do spłukiwania lub bez spłukiwania. Potem można już wysuszyć włosy ciepłym nawiewem, gdyż serum chroni włosy przed wysoką temperaturą. Gdy nie ma właściwości termoochronnych, należy wysuszyć włosy chłodnym nawiewem suszarki lub pozwolić im wyschnąć naturalnie.

Właściwa dieta ma znaczenie

Pielęgnacja jest ważna – to fakt niezaprzeczalny. Ale nie można też zapominać o właściwej diecie, która musi być zbilansowana. Pamiętajcie, że nie ma czegoś takiego jak dieta matki karmiącej. jedyne czego powinnyście unikać to rośliny strączkowe, gdyż mogą one powodować kolki u maluszka. Wasza dieta musi być zbilansowana i oparta na dużej ilości świeżych warzyw, ale i owoców. Należy zwiększyć podaż ryb, koniecznie morskich, które są doskonałym źródłem kwasów Omega-3 i Omega-6. Ponadto trzeba się nawadniać, co oznacza, że codziennie należy pić przynajmniej 1,5 litra wody niegazowanej.

 

Artykuł sponsorowany

0 komentarzy

Dodaj komentarz